Informační centrum AKO

Proč se rozhodnout pro hadicové ventily AKO?

Využijte servisních výhod od světové jedničky na trhu

Použití hadicových ventilů při aplikacích pískování

S maximálním úspěchem byl v jednom uměleckém ateliéru použit plastový hadicový ventil AKO ze série VMP, o jmenovitém průměru DN 25, který byl vybaven otěruvzdornou manžetou z přírodního kaučuku. Hadicový ventil vestavěný do tryskacího zařízení s vysoce abrazivními zrny korundu, zde zajišťuje ovládání pískovacího zařízení.

Tento umělecký ateliér spojený se sklárnou se specializuje na dekorativní pískování skla. Médium, které se v pískovací komoře používá, jsou zrnka korundu. Z důvodu vysokých abrazivních vlastností zrn, jsou všechny části zařízení neustále vystavovány zatěžkávacím zkouškám.

Hadicový ventil plní všechna naše očekávání

Tento hadicový ventil společnosti AKO Armaturen ze série VMP nás po ročním užívání přesvědčil opravdu na celé čáře. „Hadicový ventil plní všechna naše očekávání“, říká umělecký sklář daného podniku.
Ze začátku se pracovníci ateliéru snažili nalézt alternativní řešení, kterým by nahradili dosud používané ruční pískování. Na internetu objevili řešení s hadicovým ventilem, který je vybaven nožním pedálem, kdy není tok písku směrován ručně přímo z výstupní trysky, ale je řízen mimo komoru pomocí nožního pedálu. Bylo tak možné použít praktickou výhodnější trysku, která umožňuje přesnější nasměrování.


Vyrábíte či používáte pískovací tryskací zařízení?
Hadicové ventily jsou ideálním řešením k regulaci tryskacích prostředků!

 

Hadicový ventil umístěný ve vedení tryskacích prostředků, mezi vysokotlakým kompresorem a tryskou, nebylo nutné ani po roce provozu demontovat či provádět na něm jakoukoliv údržbu. Dokonce se nemusela měnit ani manžeta umístěná uvnitř ventilu přicházející do přímého kontaktu s abrazivními zrny korundu. Při několikanásobném používání za den v průměrné délce 5 - 20 minut a s intervaly uzavírání / otevírání v délce 10 sekund, se osvědčily oděruvzdorné vlastnosti použitého elastomeru a robustní konstrukce celého hadicového ventilu.

Ani při výměně vnitřní manžety se nemusíte obávat žádných příliš dlouhých výpadků. Výměnu manžety můžete provést vlastními silami přímo na místě provozu zařízení. Zcela bez speciálního

Hadicový ventil VMP025.03XK.72 řídí přepravu tryskacích prostředků v tryskacích pískovacích zařízeních

Požadavky:

  • Robustní díly, které odolají vysoce abrazivním tryskacím prostředkům.
  • Pro přesnější práci optimalizace řízení tryskacích prostředků.

Dosažené cíle:

  • Byly zde vestavěny anti-abrazivní manžety, které i při vysoce abrazivních médiích vykazují maximálně dlouhou životnost.
  • Byl zde instalován ovládací mechanismus na průtok tryskacích prostředků. Ten se nenachází přímo na tryskací pistoli, ale ovládá pomocí nožního pedálu a hadicového ventilu v přední části zařízení. Tak je možné tryskací pistoli ovládat daleko přesněji.

Médium:
Vysoce abrazivní zrna korundu

Velikost zrna:
< 1,0 mm

Otevírací a uzavírací cykly:
více jak 100 za den

Zkušenosti s hadicovými ventily:
Více jak 1 rok

Konfigurace ventilu:
Jmenovitý průměr: DN 25
Série: VMP
Plášť: PVC (černé)
Přípojky: Vnitřní závit, PVC (černé)
Manžeta: Přírodní kaučuk, otěruvzdorný

Označení ventilu:
VMP025.03XK.72

Webshop:
VMP025.03XK.72

Světová jednička na trhu

39let rodinného podniku

600nových zákazníků ročně

20.000zákazníků po celém světě

Jedinečný závazek dodávky

< 0,2 %reklamací

> 99 %spokojených zákazníků

30prodejců po celém světě

Největší produktová paleta

10.000variant hadicových ventilů

2.500variant k dodání ze skladu

100.000prodaných jednotek ročně

Rozsáhlé servisní služby

80CAD formátů

32animačních videí s ukázkami montáže

16jazyková dokumentace