Informační centrum AKO

Manžety pro hadicové ventily

Ústředním dílem každého hadicového škrticího ventilu je manžeta.

Čím lepší je její kvalita, tím delší je životnost hadicového ventilu. Dlouhá životnost manžet přispívá k velmi nízkým nákladům na údržbu zařízení.

Tuto jednoduchou výměnu manžety hadicového ventilu může provést zákazník přímo na místě pomocí detailního návodu na údržbu/opravy a videa.

Manžety jsou vyráběny pro přímo pneumaticky nebo mechanicky ovládané hadicové ventily v různých tvarech a dle provedení tělesa popř. druhu konstrukčního provedení.

Postup výroby manžet pro hadicové ventily

Manžety pro pneumaticky nebo mechanicky ovládané hadicové ventily jsou vyráběny různými výrobními postupy. Pro výrobu manžet hadicových ventilů se používají různé manuální navíjecí postupy, konvenční vstřikovací postupy nebo ruční konfekcionování ve formách. Struktura je rozhodující pro četnost cyklů a zavírací a otevírací charakteristiku.

Manžety pro hadicové ventily jsou z různých druhů elastomerů. Tím je možné zajistit různé odolnosti, oblasti použití a provozní teploty. Kvalita elastomeru je rozhodující pro životnost a abrazivní odolnost manžet.

Diferenční tlaky přímo pneumaticky ovládaných manžet hadicových ventilů lze ovlivnit různými Shore tvrdostmi elastomerů. Optimálně dimenzované řízení pneumaticky ovládaných hadicových ventilů přispívá k dlouhé životnosti manžety.  Nastavení optimálního diferenčního / řídicího tlaku, potřebného k ovládání manžety pneumatického hadicového ventilu, má pro životnost manžety rovněž enormní význam.

Světová jednička na trhu

39let rodinného podniku

600nových zákazníků ročně

20.000zákazníků po celém světě

Jedinečný závazek dodávky

< 0,2 %reklamací

> 99 %spokojených zákazníků

30prodejců po celém světě

Největší produktová paleta

10.000variant hadicových ventilů

2.500variant k dodání ze skladu

100.000prodaných jednotek ročně

Rozsáhlé servisní služby

80CAD formátů

32animačních videí s ukázkami montáže

16jazyková dokumentace