Informační centrum AKO

Proč se rozhodnout pro hadicové ventily AKO?

Využijte servisních výhod od světové jedničky na trhu

Obrábění skla a sklárny

Sklářský průmysl zahrnuje kromě hlavních odvětví plochého a dutého sklad také celou řadu dalších velmi specializovaných dílčích odvětví. Např. výroba speciálního skla, skelných vláken a oblast šlechtění skla a obrábění skla. Jen v Německu vyrábí několik stovek podniků - od malé hutě specializované na umělecké sklo až po vysoce technické výrobce skelných vláken - nejrůznější výrobky ze skla. Ve všech oblastech je přitom transport výchozích materiálů a surovin potřebných k obrábění regulován ventily.

Hadicové ventily od AKO se používají jako regulační armatura ve sklářském průmyslu

Protože podniky, které se specializovaly na výrobu a obrábění skla, musí vždy také přepravovat, skladovat a zpracovávat nezbytné suroviny a doplňkové látky resp. přísady. Podíváme-li se na sklo z natronového vápna, které je světově bezkonkurenčně na špičce vyráběného skla, tak se při výrobě používá například křemenný písek, soda, potaš, živec, vápno, dolomit a stále více také recyklované resp. staré sklo.

Tyto zčásti výchozí látky jsou částečně velmi abrasivní a jsou při dopravě potrubním vedením a armaturami často velmi náročné. Komponenty odolné proti opotřebení, zvlášť v oblasti ventilů, jsou proto v oblasti obrábění skla nezbytné, protože by jinak ve výrobě docházelo k nadměrným prostojům z důvodu údržby.

Hadicové ventily v antiabrasivních konfiguracích pro obrábění skla a použití ve sklárnách

Hadicové ventily přitom představují v oblasti regulačních armatur ideální řešení. Díky jednoduché konstrukci ale efektivní funkčnosti, antiabrasivním vlastnostem manžety uvnitř a konstrukce bez zbytečných prostorů nejsou náchylné k ucpávání, připékání a rychlému opotřebení.
Zvlášť zabudovaná manžeta odolná proti oděru (většinou ze směsi velmi robustního přírodního kaučuku) se dokonale hodí k použití s ostrými a brusnými médii.

Ve srovnání s jinými typy ventilů jako například klapkami, se v přímém proudu produktu nenachází žádný komponent ventilu. K uzavření nebo regulaci proudů média nevedou do potrubního systému žádné komponenty, které mají sklony k ucpávání nebo deformacím (jako tomu je např. u šoupátek nebo kulových ventilů). U hadicových ventilů se zavírá pouze manžeta, ke které je přiveden stlačený vzduch, a bezpečně a spolehlivě zachytí – resp. sevře – produkt.

Hadicové ventily od AKO jako regulační armatura při zpracování recyklovaného skla

PŘÍKLAD Z PRAXE:Hadicové ventily při zpracování recyklovaného skla

Hadicové ventily od AKO regulují v tomto podniku, který zpracovává staré sklo, přísun potřebných přídavných látek jako je soda, vápno nebo např. dolomit.

Přečtěte si, jak dokážou hadicové ventily bez problémů dopravovat silně abrasivní dopravované produkty...

Hadicový ventil od AKO řídí tok tryskacího prostředku pro vytvoření gravírování

PŘÍKLAD Z PRAXE:Hadicové ventily regulují tryskací prostředky ve sklárně

Hadicové ventily od AKO regulují tok tryskacích prostředků při vytváření rytin na ručně foukaných sklenicích.

Přečtěte si, jak je možné pomocí hadicových ventilů zlepšit kvalitu gravírování...

Světová jednička na trhu

39let rodinného podniku

600nových zákazníků ročně

20.000zákazníků po celém světě

Jedinečný závazek dodávky

< 0,2 %reklamací

> 99 %spokojených zákazníků

30prodejců po celém světě

Největší produktová paleta

10.000variant hadicových ventilů

2.500variant k dodání ze skladu

100.000prodaných jednotek ročně

Rozsáhlé servisní služby

80CAD formátů

32animačních videí s ukázkami montáže

16jazyková dokumentace