Informační centrum AKO

Proč se rozhodnout pro hadicové ventily AKO?

Využijte servisních výhod od světové jedničky na trhu

Stavebnictví a sypké materiály

Podniky z oblasti stavebnictví zpracovávají nejrůznější stavební materiály jako dřevo, kameninu, beton nebo kovy. Do oblasti stavebnictví patří podniky zabývající se výrobou, skladováním, obráběním a obchodováním se stavebními materiály. Robustní a spolehlivé ventily a šoupátka jsou v této branži, ve které je potřeba přepravovat abrasivní a těžko regulovatelné sypké a stavební materiály, neodmyslitelné.

Hadicové ventily mají ve stavebnictví široké spektrum využití

Výrobky a produkty vyráběné a prodávané podniky ve stavebnictví jsou globálně důležitou obchodní komoditou. Počínaje výrobou resp. těžbou surovin jako je písek, kamenivo, rudy nebo železo v dolech nebo lomech přes další zpracování na štěrk, kamínky, beton nebo ocel až po plnění a obchodování s různými surovinami nebo výslednými produkty pokrývá stavebnictví široké spektrum činností a produktů.

Bez ohledu na stupeň zpracování stavebního a sypkého materiálu při přepravě je nutné je regulovat, dávkovat a uzavírat do nádob. Zabudovaný ventil (resp. zabudované šoupátko sypkého materiálu) přitom musí být odolný proti deformacím a opotřebení, aby bylo možné zajistit pokud možno dlouhou životnost a zároveň minimalizovat zásahy do systému spojené s údržbou.

Hadicové ventily mají ve stavebnictví rozličné možnosti použití

Hadicové ventily jsou s oblibou používány ve stavebnictví právě díky jejich robustní konstrukci a spolehlivému výkonu a poskytují mnoho výhod ve srovnání s běžnými ventily.

Konstrukce hadicového ventilu, která téměř neobsahuje zbytečný prostor například zabraňuje usazování a ukládání dopravovaných materiálů – což by mohlo mít vliv na fungování ventilu. Je tak zaručena dlouhá životnost a spolehlivé fungování. Centrální prvek každého hadicového ventilu je vnitřní manžeta. Ta se při použití v oblasti přepravy stavebních materiálů většinou vyrábí z velmi odolný kvalitních sloučenin a je zároveň necitlivá vůči opotřebení. Právě u kamenitého zboží s hrubými hranami nebo abrasivních materiálů s jemnými zrny to představuje velmi důležitou vlastnost u použitých ventilů.

Zabudovaná gumová manžeta přitom má rozhodující podíl na vlastnosti zabraňování ucpávání hadicových ventilů. Díky strukturálním změnám povrchu manžety při procesu zavírání a otvírání dochází ke spolehlivému uvolnění přilnutých a přilepených materiálů a odvádění společně s dopravovaným médiem.

Zkrátka, hadicové ventily od AKO Armaturen lze ve stavebnictví použít všude tam, kde je nutné regulovat transport stavebního materiálu.

Jako alternativa k výše zmíněným hadicovým ventilům lze u techniky na sypké materiály použít také speciální šoupátko na sypký materiál od AKO Armaturen. Tato šoupátka s mezipřírubou utěsněná jen na jedné straně se hodí na přepravovaná média, která jsou ve formě prášku nebo granulátu.

Hadicový ventil od AKO reguluje cementové hmoty a beton se skelnými vlákny

PŘÍKLAD Z PRAXE:Hadicové ventily jako regulační ventily na beton ze skelných vláken a cementové hmoty

Hadicové ventily AKO série VMC regulují beton obsahující skelná vlákna a cementové hmoty u výrobce u outdoorového nábytku

Přečtěte si, jak bylo použitím našich hadicových ventilů možné podstatně snížit výpadky...

Hadicové ventily dávkují přísady pro hotový beton

PŘÍKLAD Z PRAXE:Hadicové ventily dávkují přísady při výrobě cementu

Hadicové ventily AKO řady VMP zajišťují správné dávkování přísad u jedno výrobce cementu

Jaké výhody vznikají výrobci použitím našich hadicových ventilů, o tom si přečtěte zde...

Hadicové ventily od AKO regulují jednotlivé komponenty při výrobě polymerbetonu

PŘÍKLAD Z PRAXE:Hadicové ventily regulují komponenty pro výrobu polymerbetonu

Hadicové ventily řady VF spolehlivě regulují přepravu jednotlivých komponentů při výrobě polymerbetonu pro odpadní žlaby v odvodňovacích systémech.

Jaké požadavky jsou kladeny na hadicové ventily, to zjistíte v našem případu použití...

Hadicové ventily regulují odběry vody v čisticích a třídicích zařízeních

PŘÍKLAD Z PRAXE:Hadicové ventily v čisticích a třídicích zařízeních (odběr vzorků)

Hadicové ventily řady VM regulují odběr vzorků v čisticích a třídicích zařízeních na sypký materiál.

Jak spokojený je výrobce s použitými hadicovými ventily od AKO, si můžete přečíst zde...

Světová jednička na trhu

39let rodinného podniku

600nových zákazníků ročně

20.000zákazníků po celém světě

Jedinečný závazek dodávky

< 0,2 %reklamací

> 99 %spokojených zákazníků

30prodejců po celém světě

Největší produktová paleta

10.000variant hadicových ventilů

2.500variant k dodání ze skladu

100.000prodaných jednotek ročně

Rozsáhlé servisní služby

80CAD formátů

32animačních videí s ukázkami montáže

16jazyková dokumentace