Informační centrum AKO

Proč se rozhodnout pro hadicové ventily AKO?

Využijte servisních výhod od světové jedničky na trhu

Plnicí zařízení v průmyslu a dávkovací technika

Velké množství vyrobených produktů, právě z oblastí nerostných suroviny, polotovarů, přípravných produktů a meziproduktů, je nutné dopravovat do místa koncového zpracování, regulovat pomocí ventilů a plnit do nejrůznějších nádob. Globální obchod a celosvětový obchod s nerostnými surovinami vyžadují spolehlivá řešení pro obaly a dopravu, která poskytují podniky zajišťující plnicí služby.

Společnost AKO Armaturen dodává hadicové ventily pro různá plnicí a dávkovací zařízení

Další důležitá oblast dávkovací techniky je plnění hotových produktů k prodeji v maloobchodu - pro koncového spotřebitele. Také zde se používají různé velikosti od malých konzerv a lahviček s tabletkami nebo práškem o několika gramech až po několik kil těžké sudy nebo např. pytle s cementem.

Jedna z hlavních úloh plnicích zařízení resp. dávkovací techniky je proto spolehlivá a přesná regulace plněných produktů - zvlášť z hlediska nařízení o plnicím množství to je nezbytné. Dávkovací technika je přitom vždy na konci někdy dlouhého systému skladování a dopravy a je významným způsobem podporována velkým počtem ventilů. Ze sil, skladovacích hal nebo sběrných nádob jsou produkty většinou dopravovány potrubním vedením nebo dopravníkovým pásy přes jednotlivá zpracovatelská místa. Na závěr dojde k plnění dopravovaného produktu pomocí nejrůznějších dávkovacích systémů a jeho zabalení.

Hadicové ventily umožňují přesné a spolehlivé dávkováním a plnění

Pokud jsou v plnicích a dávkovacích zařízeních zabudována potrubní vedení, je možné použít hadicové ventily. Oblast použití hadicových ventilů od AKO přitom začíná již v podobě regulačních a řídicích ventilů při plnění nebo vypouštění skladovacích sil. Navíc umožňují také v potrubních systémech spolehlivou a přesnou regulaci proudění média. Na konci přepravního a plnicího procesu pak přebírají naplňování nejrůznějších obalů a nádob.

Jelikož je rozmanitost plněných produktů a surovin obrovská, lze hadicové ventily od AKO Armaturen individuálně nakonfigurovat pomocí stavebnicového systému. Společnost AKO tak dokáže přesně nakonfigurovat hadicové ventily dle požadavků dopravovaného média. Pouzdro ventilu lze dle volby vyrobit z různých materiálů (např. hliníku, ušlechtilé oceli nebo plastu) a k dispozici jsou různé možnosti připojení (např. příruba, vnitřní závit, příruba cisternového vozu, koncovka svorky, koncovka se závitem a mnohé další). Také u centrálního prvku hadicového ventilu, gumové manžety uvnitř ventilu, využívá společnost AKO velké množství různých kvalitních sloučenin. Počínaje přírodním kaučukem, přes NBR, FKM/FPM, IR až po EPDM – což je jen názorný výčet.
Manžeta hadicového ventilu od AKO je výsledkem po desetiletí trvajícího výzkumu a vývoje a zaručuje dlouhou životnost při konstantní spolehlivé funkčnosti.

Díky rozmanitým konfiguračním možnostem lze hadicové ventily od AKO používat také u problematických dopravovaných médií s abrasivními vlastnostmi a ve sterilních a hygienických plnicích procesech.

Hadicové ventily pomáhají při plnění pytlů a přepravek

PŘÍKLAD Z PRAXE:Hadicový ventil pomáhá při plnění pytlů a přepravek

Tento příklad použití názorně ukazuje využití hadicového ventilu řady VF v kompaktním plnicím ústrojí na různé pytle a přepravky.

Více informací o použití hadicových ventilů série VF získáte....

Hadicové škrticí ventily regulují plnění Big Bagů

PŘÍKLAD Z PRAXE:Hadicové škrticí ventily regulují plnění Big Bagů

U tohoto případu použití je použit hadicový ventil řady OV s ručním pohonem pro plnění Big Bagů.

Hadicové škrticí ventily jako regulační ventily - zde získáte více informací...

Světová jednička na trhu

39let rodinného podniku

600nových zákazníků ročně

20.000zákazníků po celém světě

Jedinečný závazek dodávky

< 0,2 %reklamací

> 99 %spokojených zákazníků

30prodejců po celém světě

Největší produktová paleta

10.000variant hadicových ventilů

2.500variant k dodání ze skladu

100.000prodaných jednotek ročně

Rozsáhlé servisní služby

80CAD formátů

32animačních videí s ukázkami montáže

16jazyková dokumentace