Informační centrum AKO

Pneumatický hadicový ventil

Řešení armatury pro uzavření a regulaci/dávkování abrazivních, korozivních a vláknitých produktů jako např. granulátů, prášků, pelet, prachových hmot a kapalin s obsahem pevných látek apod.

Do online obchodu

Jak fungují pneumaticky ovládané hadicové ventily?

Přívod stlačeného vzduchu/kapaliny (diferenční tlak min. 2 bar) do tělesa pneumatického hadicového ventilu stlačuje speciálně zhotovenou manžetu s vysokou odrazovou pružností. Konstrukce těles zaručuje volné uzavření stažením manžety. Tím je zaručeno absolutně těsné uzavření průtoku produktu a zároveň maximální trvanlivost/životnost manžety.

Zavřením ventilu dochází k naprostému utěsnění průtoku produktu. Maximální pracovní tlak je závislý na jmenovité světlosti a je 2-6 bar. Jakmile je přívod stlačeného vzduchu/kapaliny přerušen a těleso pneumatického hadicového ventilu odvzdušněno popř. vyprázdněno, otevírá se speciálně zhotovená manžeta působením odrazové pružnosti/vratné síly a tlaku média na plný průchod.

V čem jsou výhody pneumaticky ovládaných hadicových ventilů?

Volný průtok produktu, minimální odpor třením, 100% těsnost, žádné ucpání a nízká vlastní hmotnost, to jsou nejdůležitější přednosti pneumatických hadicových ventilů.

Zploštělý a eliptický tvar tělesa všech přírubových provedení zajišťuje minimální spotřebu vzduchu -> úsporu energie a zajišťuje současně zadaný směr stažení manžety hadicového ventilu. Tento zadaný směr stažení manžety zajišťuje optimální stoprocentní utěsnění průtoku produktu, dokonce i větší pevné částice jsou manžetou obklopeny a tím těsně uzavřeny.

Využijte tyto výhody i pro vaše použití a vyžádejte si nabídku.

Provedení připojení hadicových ventilů

Různé možnosti připojení pneumaticky ovládaných hadicových ventilů jsou tyto:

Volitelně se může spojená koncovka svorky navařit dle DIN 11864-3, závitová koncovka dle DIN 11864-1 nebo spojená příruba dle DIN 11864-2 (BF) nebo DIN 11864-2 tvar A (BF).

Údržba pneumatických hadicových ventilů

Jednoduchá a rychlá výměna gumové manžety za pomoci detailního montážního návodu pneumatických hadicových ventilů - z tohoto důvodu velice nízké servisní náklady ”Total cost of ownership”. AKO nabízí zákazníkům kromě montážních návodů zdarma stažení různých montážních videí, které v několika minutách zobrazují demontáž / montáž manžety hadicového ventilu.

Zde přejdete na staženímontážních videí nebona stažení montážních návodů!

Ovládání pneumatického hadicového ventilu

Doporučujeme, přímo na ovládacím připojení hadicového ventilu umístit rychloodvzdušňovací ventil. Tak se hadicový ventil otevře rychle a nezávisle na velikosti a vzdálenosti pilotního ventilu.

Více o příslušenství našeho hadicového ventilu se dozvíte zde .

Pokud se hadicový ventil použije v sacím vedení s podtlakem vyšším, než je 0,1 baru, mělo by se vytvořit vyrovnání vakua, např. (vakuovou jednotkou) AKOVAC. Zde získáte informace k hadicovým ventilům při použití s vakuem.

Hadicového ventilu pro výbušnou zónu (Ex)

Pneumatické hadicové ventily AKO jsou konstruovány dle nejnovějších znalostí a dle ustanovení Směrnice o tlakových zařízeních PED 2014/68/EU a mohou se tedy používat ve speciálním a prověřeném vodivém provedení také ve výbušném prostředí v zónách 0, 1, 2, 20, 21 a 22 .

Světová jednička na trhu

39let rodinného podniku

600nových zákazníků ročně

20.000zákazníků po celém světě

Jedinečný závazek dodávky

< 0,2 %reklamací

> 99 %spokojených zákazníků

30prodejců po celém světě

Největší produktová paleta

10.000variant hadicových ventilů

2.500variant k dodání ze skladu

100.000prodaných jednotek ročně

Rozsáhlé servisní služby

80CAD formátů

32animačních videí s ukázkami montáže

16jazyková dokumentace