Informační centrum AKO

Proč se rozhodnout pro hadicové ventily AKO?

Využijte servisních výhod od světové jedničky na trhu

Keramický průmysl

Výroba keramiky má své kořeny již v ranné době lidských dějin. Z prvních kroků našich předků se postupně vyvinul velmi technický keramický průmysl s velkým množstvím výrobních procesů a produktů. Protože keramika dnes znamená mnohem víc než jen nádoby, stavby, kamna nebo sanitární keramika. Z tohoto důvodu vzrostly také požadavky na ventily, které zodpovídají za řízení přísunu surovin.

Hadicové ventily od AKO se používají jako regulační ventil v keramickém průmyslu

Technická keramika (zvaná také průmyslová keramika) a funkční keramika jsou dnes důležitá odvětví keramického průmyslu a vysoce technické oblasti s celou řadou speciálních znalostí. S vlastnostmi běžné keramiky mají tyto high-tech výrobky pramálo společného. Produkty technické a funkční keramiky jsou používány např. v rámci techniky životního prostředí jako filtrační prvky, v biotechnologii jako nástroj k mletí, ve zdravotnické technice jako implantáty nebo zubní korunky, v elektrotechnice jako izolátory nebo dokonce v kosmonautice jako tepelná ochrana.

Používané ventily přitom regulují ve všech oblastech zpracování keramiky buď přísun surovin nebo zajišťují v rámci vlastního výrobního procesu plynulý průběh přepravních a dávkovacích procesů.

Hadicové ventily v keramickém průmyslu regulují např. přísun surovin

Hadicové ventily se dokonale hodí k oddělování a regulování surovin v keramickém průmyslu a používají se již v předstupni, tedy při těžbě důležitých surovin pro výrobu keramiky (jako např. těžba koalinu).
Ať už se jedná o klasické produkty pro domácí účely nebo speciální výrobu pro nejrůznější průmyslová odvětví – výchozí látky jsou většinou ve formě prášku a musí být příslušným způsobem dopravovány ze skladů do místa výroby.

Počínaje oxidem hlinitým (Al2O3), oxidem zirkoničitým (ZrO2), karbidem křemíku (SiC) a kordierit (Mg2Al3) přes jílové minerály a kaolíny až po tavidla a přísady je přitom nutné regulovat a oddělovat nejrůznější látky. Díky robustní struktuře a anti-abrasivní manžetě hadicových ventilů od AKO, nepředstavují při výrobě keramiky ani velmi abrasivní, agresivní a problematická dopravovaná média žádný problém. Mimořádně odolné kompozitní materiály, ze kterých je vyrobena vnitřní manžeta, zajišťují, že i po dlouhé době používání s abrasivními dopravovaným materiály a velkým počtem otvíracích a zavíracích cyklů je zavírání ventilu spolehlivé a zcela těsné.

Hadicové ventily mohou navíc přebírat funkci regulačních armatur při odlévání keramiky. V tomto případě neregulují výchozí suroviny, ale tekutou keramickou hmotu na cestě do odlévacích forem.

Světová jednička na trhu

39let rodinného podniku

600nových zákazníků ročně

20.000zákazníků po celém světě

Jedinečný závazek dodávky

< 0,2 %reklamací

> 99 %spokojených zákazníků

30prodejců po celém světě

Největší produktová paleta

10.000variant hadicových ventilů

2.500variant k dodání ze skladu

100.000prodaných jednotek ročně

Rozsáhlé servisní služby

80CAD formátů

32animačních videí s ukázkami montáže

16jazyková dokumentace