Informační centrum AKO

Proč se rozhodnout pro hadicové ventily AKO?

Využijte servisních výhod od světové jedničky na trhu

Průmysl umělých hmot

Průmysl umělých hmot se zabývá výrobou různých syntetických produktů vyrobených z různých surovin. Plasty se zpracovávají např. na polotovary, odlitky či vlákna. Při výrobě plastů rozlišujeme tři druhy plastů: termoplasty, duroplasty a elastromery. Hadicové ventily řídí ve všech oblastech přepravu prášku, granulátu a vláken - a nehraje zde vůbec žádnou roli, zda je třeba přepravované médium vést jako meziprodukt nebo koncový produkt.

Hadicové ventily AKO se využívají v různých procesech průmyslu umělých hmot

Thermoplasty jsou plasty, které jsou v určitém teplotním rozmezí formovatelné a po ochlazení v tomto tvaru zůstanou. Tento proces je vratný, tzn. že je možné ho libovolně často opakovat. Thermoplasty se používají nejčastěji na spotřební výrobky a obaly. Do této skupiny plastů patří např. polyetylen, polypropylen či polyester.

Duroplasty jsou výsledným produktem tavení různých materiálů a po vytvrzení jsou tvrdé a křehké. I po opětovném zahřátí zůstávají duroplasty tvarově stabilní. Plasty této třídy jsou například umělé pryskyřice jako třeba epoxidová pryskyřice. Používají se kromě jiného na díly karoserií, pláště elektronických dílů nebo na rounové textilie.

Elastomery jsou oproti tomu tvarově stálé, ale elastické plasty. Na tlak a roztahování reagují dočasnou změnou tvaru - krátkodobě jsou tedy formovatelné. Pokud již vnější vlivy na elastomery nepůsobí, tak se materiál vrátí automaticky do svého výchozího tvaru. K elastomerům patří, kromě mnoha dalších látek, přírodní kaučuk (PK) nebo EPDM (ethylen-propylen-dienové kaučuky). Z převážné části se elastomery používají při výrobě pneumatik.

Také firma AKO Armaturen se při výrobě manžet do hadicových ventilů soustředila na různé kvality elastomerů: Od přírodního kaučuku přes EPDM a nitril až po hypalon či butyl.

Hadicové ventily řídí přepravu mnoha látek v oblasti průmyslu umělých hmot

Pokud se jedná o přepravu surovin jako jsou saze, mastek, křída, grafit, písek nebo oxid zinečnatý, dále příměsí jako jsou změkčovadla, stabilizátory nebo barviva, či také hotové plasty jako jsou vlákna, granulát či prášek, jsou hadicové ventily výrobce AKO Armaturen ideálním řešením.

Materiály jednotlivých částí ventilů se mohou dle specifických požadavků jednotlivých přepravovaných médií vzájemně spojovat a zaručují také to nejlepší možné fungování a dlouhou životnost.
Další oblastí použití jsou plnicí linky meziproduktů, na kterých se granulát či vlákno balí pro přepravu k následnému zpracování. Zde hadicové ventily firmy AKO Armaturen regulují spolehlivě plnění různých nádrží a Big Bagů.

Hadicové ventily od firmy AKO u výrobce PVC dlažby

PŘÍKLAD Z PRAXE:Hadicové ventily ve výrobě PVC dlažby

Zde hadicové ventily firmy AKO Armaturen regulují výstupní materiály ve výrobě PVC dlažby.

Přečtěte si, jak dlouho již výrobce sází na hadicové ventily firmy AKO Armaturen...

Hadicové ventily řídí čištění a odmašťování rychlouzávěrů

PŘÍKLAD Z PRAXE:Hadicové ventily při čištění a odmašťování rychlouzávěrů

Hadicové ventily společnosti AKO Armaturen řídí vedení roztoku hydroxidu sodného a odmašťovacího roztoku.

Zjistěte, jak jsou s vestavěnými hadicovými ventily spokojeni jak výrobce tak i provozovatel zařízení...

Světová jednička na trhu

39let rodinného podniku

600nových zákazníků ročně

20.000zákazníků po celém světě

Jedinečný závazek dodávky

< 0,2 %reklamací

> 99 %spokojených zákazníků

30prodejců po celém světě

Největší produktová paleta

10.000variant hadicových ventilů

2.500variant k dodání ze skladu

100.000prodaných jednotek ročně

Rozsáhlé servisní služby

80CAD formátů

32animačních videí s ukázkami montáže

16jazyková dokumentace