Informační centrum AKO

Proč se rozhodnout pro hadicové ventily AKO?

Využijte servisních výhod od světové jedničky na trhu

Chemický průmysl

Chemický průmysl je celosvětově důležité průmyslové odvětví, které se zabývá výrobou chemických produktů. Chemické výrobky jsou v mnoha oblastech předpokladem resp. nezbytné pro výrobu. Výrobní paleta podniků v chemickém průmyslu je přitom velmi rozdílná a veliká jako odvětví, ve kterých se vyrobené produkty používají.
Individuálně nakonfigurované a zároveň spolehlivé ventily, které přebírají nejrůznější úkoly při dávkování a regulaci přepravy chemických výrobků, tak jsou důležitou součástí ve zpracovatelských procesech.

Hadicové ventily od AKO jsou používány v nejrůznějších procesech chemického průmyslu

Například průmysl umělých hmot, automobilový průmysl, strojírenství, zemědělství nebo i zpracování a výroba potravin patří k odběratelům chemických látek. V všech těchto odvětvích – ale i v mnoha dalších – je při výrobě nezbytné použití chemických produktů, aby bylo možné dosáhnout požadované cíle vyvinutých produktů.
K tomu patří např. optimalizace nebo dosažení materiálových vlastností u určitých produktů, zlepšení funkcí a procesů u strojů a zařízení a zajištění životnosti a ochrany potravin.

Chemické látky dokáží kromě jiného prodloužit životnost materiálu, zvýšit jeho ohebnost, hladkost, pevnost, odolnost nebo také snížit jeho odolnost - právě přesně podle požadavků zadavatele. Dokáží vytvořit nezvyklou chuť, změnit konzistenci nebo prodloužit životnost a zvýšit odolnost.

Zkrátka: Možnosti, které poskytují základní produkty, meziprodukty a hotové produkty vyráběné chemickým průmyslem, jsou nekonečné.
Ovšem jedno mají společné – přísun těchto různých produktů musí být na mnoha místech a při různých pracovních úkonech bezpečně dávkován nebo zastaven. Tyto úkoly přitom přebírají různé vždy na konkrétní použití uzpůsobené ventily.

Ve srovnání s výrobními podniky jiných odvětví je v podnicích chemického průmyslu většinou vysoká míra automatizace – fungující, spolehlivé a úsporné ventily jsou proto důležitým faktorem pro chemický průmysl.

Úspěšné použití hadicových ventilů v chemickém průmyslu

Hadicové ventily od AKO Armaturen jsou nyní již po desetiletí využívány v nejrůznějších odvětvích a oblastech použití v rámci chemického průmyslu. Hadicové ventily dávkují a uzavírají kromě jiného kapaliny, tuky, minerály, pigmenty, tkaniny, emulze, prachy a granuláty v chemických závodech.

V závislosti na oblasti použití a okolních podmínkách jsou hadicové ventily od AKO Armaturen k dostání v nejrůznějších konfiguracích. Centrální část přitom představuje v první řadě vnitřní gumová manžeta, která je přímo v kontaktu s produktem. Ta je v závislosti na tom, jaké médium má být regulováno, k dostání v různých jakostech. Správná volba manžety je rozhodující pro bezproblémové fungování armatury a určuje z velké části také jejich životnost.

Díky speciálním aseptickým, hygienickým a sterilním provedením ventilů (také s certifikací EHEDG) lze hadicové ventily od AKO Armaturen používat také v citlivých oblastech. Pro oblasti ohrožené výbuchem jsou navíc k dostání konfigurace ventilů pro Ex oblasti.

Světová jednička na trhu

39let rodinného podniku

600nových zákazníků ročně

20.000zákazníků po celém světě

Jedinečný závazek dodávky

< 0,2 %reklamací

> 99 %spokojených zákazníků

30prodejců po celém světě

Největší produktová paleta

10.000variant hadicových ventilů

2.500variant k dodání ze skladu

100.000prodaných jednotek ročně

Rozsáhlé servisní služby

80CAD formátů

32animačních videí s ukázkami montáže

16jazyková dokumentace