Informační centrum AKO

Proč se rozhodnout pro hadicové ventily AKO?

Využijte servisních výhod od světové jedničky na trhu

Farmaceutický průmysl a oblast péče o zdraví

Farmaceutický průmysl a oblast péče o zdraví jsou dvě velice silná průmyslová odvětví. Ve farmaceutickém průmyslu hovoříme především o léčení pacientů a zvířat, zatímco v odvětví péče o zdraví hrají důležitou roli potravinové doplňky. Ve všech těchto odvětvích se dle účelu použití, využívají hygienické, aseptické a / nebo sterilní ventily, které mohou co nejlépe zajišťovat transport citlivých přepravovaných produktů.

Hadicové ventily AKO se využívají jako regulační armatury ve farmaceutickém průmyslu a v oblasti péče o zdraví

Farmaceutický průmysl a průmysl s produkty péče o zdraví vyrábí mnohá léčiva a doplňky stravy v různých provedeních. Důležitým bodem tohoto odvětví je dodržování hygienických procesů, aby byly přípravky chráněny před kontaminacemi resp. znečištěním. Tyto procesy hrají samozřejmě také důležitou roli v (automatizovaných) zařízeních výrobců farmak. Všechny používané díly tak musejí plnit požadavky týkající se hygienických předpisů provozovatele zařízení - a ventilů se to samozřejmě týká rovněž.

Hadicové ventily ve farmaceutickém průmyslu a v oblasti funkčních potravin

Hadicové ventily jsou díky své jednoduché konstrukci uspořádány modulárním způsobem a mohou tak bez problémů plnit požadavky v oblasti farmacie a ochrany zdraví. Do různých úseků výroby lze zcela bez problémů umístit aseptické, hygienické a sterilní konfigurace hadicových ventilů. Kromě toho zajišťuje firma AKO Armaturen dodávky speciálních EHEDG certifikovaných hadicových ventilů, které plní požadavky hygienických předpisů.

Hadicové ventily je možné používat v celé řadě výrobních procesů. Jako regulační armatury při přepravě surovin či u hotových produktů, jako jsou prášky, tablety, dražé, kapaliny apod. Je možné je tedy využívat jako dávkovací armatury při plnění kanystrů, lahví, sklenic, dóz, ampulí či tub.

Hadicové ventily pro farmaceutický průmysl a oblast péče o zdraví, mají tyto vlastnosti: SIP (sterilization-in-place), CIP (cleaning-in-place) a částečně také RIP (rinse-in-place). To znamená, že v namontovaném stavu (in-place) se snadno čistí, sterilizují a také desinfikují.

Hadicové ventily AKO regulují vedení dvousložkové epoxidové pryskyřice při výrobě detektorů pro oblast farmacie

PŘÍKLAD Z PRAXE:Hadicové ventily ve výrobě detektorů pro farmaceutické využití

Výrobce detektoru kovů používá hadicové ventily jako regulační armaturu kromě jiného na přepravu dvousložkové epoxidové pryskyřice.

Přečtěte si více o dalších oblastech použití vestavěných hadicových ventilů...

Světová jednička na trhu

39let rodinného podniku

600nových zákazníků ročně

20.000zákazníků po celém světě

Jedinečný závazek dodávky

< 0,2 %reklamací

> 99 %spokojených zákazníků

30prodejců po celém světě

Největší produktová paleta

10.000variant hadicových ventilů

2.500variant k dodání ze skladu

100.000prodaných jednotek ročně

Rozsáhlé servisní služby

80CAD formátů

32animačních videí s ukázkami montáže

16jazyková dokumentace