Informační centrum AKO

Proč se rozhodnout pro hadicové ventily AKO?

Využijte servisních výhod od světové jedničky na trhu

Drážní vozidla a vlaky

Na celém světě patří vlaky a drážní vozidla mezi nejoblíbenější a nejvíc používané dopravní prostředky. Ať už se jedná o veřejnou dopravu osob, dálkovou dopravu nebo nákladní dopravu - dráhy jsou důležitou součástí dopravní infrastruktury. Funkční ventily, které jsou umístěny v nejrůznějších částech a které mají nejrůznější úkoly, přitom hrají důležitou roli při zajišťování plynulého provozu příslušných aplikací.

Hadicové ventily od AKO se používají v mnoha oblastech drážní dopravy

Ventily se na dráze používají k nejrůznějším úkolům. Mohou regulovat plnění sypkých materiálů do příslušných vagonů, dávkovat a uzavírat kromě jiného přísun nejrůznějších provozních prostředků (např. vody, písku, atd.) nebo podporovat proces vykládání.

Neustálý růst cestujících dokládá důležitou roli dráhy. Pokud se cestujících zeptáte na jejich přání a požadavky, obdržíte ve většině případů jako odpověď, že chtějí dorazit spolehlivě a včas do cíle. Ovšem i téma pohodlí je důležitým aspektem pro pozitivní zážitek z cestování vlakem.

Palubní toaleta určitě není místo, které byste mysleli na prvním místě, a z pohledu cestujících není fungující toaleta nic mimořádného - ale pokud dojde k jejímu výpadku, dostane se toto diskrétní místo mnohem rychle do popředí zájmu. Spolehlivé řešení pro palubní toaletu - právě ventily regulovaná přeprava kalové a odpadní vody - je proto u vlakové dopravy významným tématem.

Počínaje vakuovými toaletami a konče kontrolou rozjíždění - hadicové ventily jsou ve vlacích používány na nejrůznějších místech

Po desetiletí byla řešena likvidace fekálií na palubních toaletách ve vlacích pomocí spádové trubky, kdy fekálie padaly během jízdy přímo na trať. Rostoucí povědomí ekologické zodpovědnosti a stále rychlejší vlaky, ve kterých není tento způsob likvidace technicky proveditelný, vedly k tomu, že se dnes používají moderní palubní toalety s uzavřenými systémy, které odvádí fekálie a odpadní vodu do zásobníku.
Odsávání použité vody z toalety je přitom zajištěno pomocí podtlaku. Hadicové ventily od AKO Armaturen tento proces řídí a mají funkci uzavření nebo uvolnění odsávání.

Další využití hadicových ventilů v oblasti drážních vozidel představuje plnění takzvaných dávkovačů písku. Písek je používán za účelem optimalizace procesu brzdění ve vlacích a např. ke zlepšení rozjezdových vlastností na mokrých kolejích. Naložený písek – jehož proces plnění byl již předtím regulován pomocí hadicového ventilu – se přitom pomocí stlačeného vzduchu nebo spádové trubky sype na koleje před příslušná kola lokomotivy. Tím se zvyšuje tření mezi kolem a kolejnicí a snižuje brzdná dráha resp. zlepšují rozjezdové vlastnosti.

Hadicové ventily regulují přepravu písku v zásobníkových systémech ve vlacích a drážních vozidlech
Hadicové ventily regulují ve vlacích plnění brzdového písku
Hadicové ventily se používají ve vlacích na přívodu do vakuových toalet
Hadicové ventily regulují odpad na toaletách ve vlacích

Světová jednička na trhu

39let rodinného podniku

600nových zákazníků ročně

20.000zákazníků po celém světě

Jedinečný závazek dodávky

< 0,2 %reklamací

> 99 %spokojených zákazníků

30prodejců po celém světě

Největší produktová paleta

10.000variant hadicových ventilů

2.500variant k dodání ze skladu

100.000prodaných jednotek ročně

Rozsáhlé servisní služby

80CAD formátů

32animačních videí s ukázkami montáže

16jazyková dokumentace