Informační centrum AKO

Proč se rozhodnout pro hadicové ventily AKO?

Využijte servisních výhod od světové jedničky na trhu

Agrární technika a zemědělství

Technika zemědělských strojů je dnes již nedílnou součástí zemědělství. Ať se jedná o stacionární nebo mobilní stroje - bez podpory moderní techniky a digitálních asistenčních systémů je pro zemědělce stále složitější vygenerovat ekonomicky požadovaný výkon a dodržovat neustále se měnící předpisy. Použití spolehlivých přepravních systémů, které jsou regulovány pomocí ventilů, je přitom základem.

Hadicové ventily od AKO se v zemědělství a agrární technice využívají na mnoha místech

Také s ohledem na optimalizaci procesů a zvyšování výkonu při současném omezení nákladů hraje v moderních zemědělských podnicích agrární technika stále větší roli.

Pomocí rozsáhlých digitálních řešení – označovaných jako Precision Farming – se toho dosahuje například v oblasti hnojicích a secích strojů. Na základě satelitem řízených mapových systémů a přesného ovládání zabudovaných ventilů se v každém místě pole aplikuje optimální množství hnojiva a semen, což zabraňuje nadměrnému hnojení půdy a z něho vyplývající zátěži výsledného produktu.

Počínaje zemědělskými stroji až po silážní systémy - spektrum využívání hadicových ventilů

Pro hadicové ventily existují v moderním zemědělství rozličné možnosti použití. Především se jedná o dávkování a regulaci např. při aplikaci hnojiva na poli, kde dochází ke spolehlivé regulaci a uzavření toku hnojiva.
Další oblastí použití jsou skladovací a dávkovací zemědělské systémy. Také zde regulují hadicové ventily průtok produktu. Ať už se jedná o plnění nebo vyprazdňování silážních systémů nebo regulaci množství u stacionárních skladovacích a dávkovacích systémů např. pro hnojivo nebo průmyslová plnicí zařízení na pytle, Big Packy nebo přepravky.

V závislosti na oblasti použití jsou hadicové ventily od AKO Armaturen vyrobeny z materiálů vhodných pro potraviny a lze je tudíž použít bez obav a dle předpisů.

Hadicový ventil při aplikaci na poli v rámci zemědělského provozu

PŘÍKLAD Z PRAXE:Hadicový ventil jako regulační armatura zemědělských hnojiva při aplikaci na poli

Tento příklad použití názorně ukazuje využití hadicového ventilu řady VF jako regulační armatury při přepravě hnojiva pro aplikaci na poli.

Více informací o použití hadicových ventilů série VF v agrární technice získáte....

Hadicové ventily dávkují pesticidy v agrární technice

PŘÍKLAD Z PRAXE:Hadicový ventil v oblasti dávkování pesticidů

Hadicové ventily řady VM (a následující řady VMC resp. VMP) se používají jako dávkovací armatury při aplikaci pesticidů.

Jaké úlohy přebírají hadicové ventily od AKO zjistíte zde...

Světová jednička na trhu

39let rodinného podniku

600nových zákazníků ročně

20.000zákazníků po celém světě

Jedinečný závazek dodávky

< 0,2 %reklamací

> 99 %spokojených zákazníků

30prodejců po celém světě

Největší produktová paleta

10.000variant hadicových ventilů

2.500variant k dodání ze skladu

100.000prodaných jednotek ročně

Rozsáhlé servisní služby

80CAD formátů

32animačních videí s ukázkami montáže

16jazyková dokumentace