Informační centrum AKO

Proč se rozhodnout pro hadicové ventily AKO?

Využijte servisních výhod od světové jedničky na trhu

Hadicové ventily řídí plnění pivních sudů v pivovaru

Tento pivovar specializující se na druhy piva Fine Ale, používá s úspěchem hadicové ventily řady VM, které se však dnes již nevyrábějí. Při modernizaci svých zařízení či v případě poruchy ventilu, se v tomto pivovaru instaluje následná generace hadicových ventilů VM: Kompaktnější série VMC.

Kolem roku 2006 hledal tento pivovar alternativního výrobce původních hadicových ventilů, protože původně používané ventily již z hlediska životnosti a spolehlivosti neodpovídaly moderním kvalitativním standardům. A nalezl společnost AKO Armaturen, jejíž hadicové ventily jsou až do dnešního dne pevnou součástí procesu plnění.

Pivovar začínal v roce 2006 s plastovými ventily série VM a v roce 2011 přešel na novou generaci hadicových ventilů z nerez ocele VMC, které se používají až do dnešního dne. Hadicové ventily ze série VM, které slouží až do dnešních dní, se však dnes již nevyrábějí, ale i tak jsou jasným důkazem dlouhé životnosti ventilů AKO. A také nejnovější generace hadicových ventilů ze série VMC (která se vyrábí od roku 2011) nemusela být zatím ještě měněna - a to i přes opravdu vysokou zátěž, kterou představuje 2 000 otevíracích a uzavíracích cyklů za jeden den.


Používáte ventily v oblasti potravinářského a nápojového průmyslu?
Hadicové ventily AKO dodáváme i pro použití v oblasti potravinářského průmyslu!

 

Díky manžetě z přírodního kaučuku se světlým tělem manžety, které je vhodné na FDA a BFR (tělem se nazývá vnitřní část manžety, která se přímo dotýká produktu) nebo s manžetou FDA, BFR nebo EPDM pro oblast potravinářského průmyslu v souladu s ES 1935/2004, jsou naše hadicové ventily ideálním produktem pro použití v oblasti potravinářského a nápojového průmyslu. Jsou vhodné na běžné technologie čištění a sterilizace (např. CIP či SIP) a mohou se čistit a sterilizovat přímo na pracovišti. Například v pivovarech se čistí celé zařízení denně po každé směně, a to vč. potrubního systému a vestavěných hadicových ventilů.

Vestavěné hadicové ventily firmy AKO slouží k přesnému dávkování množství piva, které je čerpáno do připravených sudů. Na začátku každého procesu plnění je hadicový ventil otevřen na 100% a ventilem tak může protékat maximální množství piva. Když je sud téměř naplněn, tak se pomocí tlaku manžeta - a tím také poloměr průtoku zmenší, aby tak bylo dosaženo přesného množství naplnění.

Hadicové ventily ze zde používají více jak deset let, aniž by bylo nutné některý z nich měnit!

A to je také jeden z hlavních důvodů, proč tento pivovar využívá již více jak 10 let hadicové ventily společnosti AKO Armaturen: Jednoduchá a efektivní regulace průtokového množství. Dalším důvodem je u hadicových ventilů AKO odolná konstrukce vhodná na údržbu. Došlo tak k minimalizaci výpadků zařízení z důvodu nutnosti provádění údržby. Částečně jsou v tomto pivovaru ventily s ještě neměněnou manžetou - a to i přes opravdu vysokou zátěž, kterou představuje 2 000 otevíracích a uzavíracích cyklů za jeden den!

Hadicové ventily VMC32.02X.50G.50 jako dávkovací armatura plnění sudů

Požadavky:

  • Ve srovnání s původními ventily od konkurence spolehlivá funkčnost.
  • Regulace průtokového množství.

Dosažené cíle:

  • Hadicové ventily AKO se ukázaly být ve srovnání s ventily konkurence daleko funkčnější a odolnější. Některé z ventilů jsou v provozu beze změn již více jak 10 let!
  • Dávkováním stlačeného vzduchu je možné jemné nastavení uzavírání manžety.

Médium:
Pivní sudy (Fine Ale)

Procesní teplota:
Okolní teplota

Otevírací a uzavírací cykly:
Až 2 000 za den

Provozní tlak:
0,5 - 0,7 bar

Ovládací tlak:
1,0 - 2,2 bar
(dle požadovaného průtočného množství)

Normální poloha:
Během doby provozu:
uzavřeno
Mimo doby provozu:
otevřeno

Zkušenosti s hadicovými ventily:
Více jak 10 let

Konfigurace ventilu:
Jmenovitý průměr: DN 32
Série: VMC
Plášť: nerez ocel 1.4408
Přípojky: Vnitřní závit, nerez ocel 1.4404 / AISI 316L
Manžeta: Přírodní kaučuk, určeno pro potravinářský průmysl, světlý

Označení ventilu:
VMC32.02X.50G.50
VM032.02X.70.80 (výběhový model)

Webshop:
VMC32.02X.50G.50
VM032.02X.70.80

Světová jednička na trhu

39let rodinného podniku

600nových zákazníků ročně

20.000zákazníků po celém světě

Jedinečný závazek dodávky

< 0,2 %reklamací

> 99 %spokojených zákazníků

30prodejců po celém světě

Největší produktová paleta

10.000variant hadicových ventilů

2.500variant k dodání ze skladu

100.000prodaných jednotek ročně

Rozsáhlé servisní služby

80CAD formátů

32animačních videí s ukázkami montáže

16jazyková dokumentace