Informační centrum AKO

Proč se rozhodnout pro hadicové ventily AKO?

Využijte servisních výhod od světové jedničky na trhu

Hadicové ventily řídí přepravu křemeliny při filtrování piva v pivovaru

Hadicové ventily série VMC s přírubovým připojením od firmy AKO Armaturen se využívají v pivovaru k regulaci přepravy křemeliny při filtrování piva. Ventily o průměrech DN 80 a DN 100 zde řídí tok křemeliny od dodávání materiálu, přes sila, až po vlastní filtrační zařízení.

Křemelina (které se říká také sypká či křemenná moučka, diatomit nebo celite) se na konci procesu vaření piva využívá k filtraci kvasinek a zákalu.

Při hloubkové filtraci se zde smísí křemelina s vodou a nanese se na plátno s celulózou a vznikne tzv. filtrační koláč, přes který pivo dále protéká. Aby se tento filtrační koláč během filtrace celý nezalepil vyfiltrovanými látkami, přidává se v pravidelných intervalech další křemelina, která vytváří nové filtrační vrstvy a zajišťuje tak volný průtok piva.

Úkol hadicových ventilů AKO začíná již při dodání křemičité hlinky. Dodaná křemelina je nasávána z cisternových vozů přes vakuové vedení a je dále vedena do velkých, stacionárních zásobníků. Zde zajišťují AKO pneumatické hadicové ventily s přírubovou přípojkou bezproblémové rozvádění materiálu k jednotlivým filtračním zařízením. Vnitřní manžety vhodné pro použití v oblasti potravinářského průmyslu, zde mají zcela rozdílné úkoly. Některé ventily zvládají cca 15 otevíracích a uzavíracích cyklů za jeden den, jiné pouhých 20 cyklů týdně.


Pracujete v oblasti pivovarnictví?
Naše hadicové ventily se hodí také pro vaše využití!

 

Pivovar vyrábí 24 hodin denně, sedm dní v týdnu, a proto bylo pro provozovatele obzvláště důležité, integrovat do systému výroby piva spolehlivé a odolné prvky - což se mu s hadicovými ventily AKO Armaturem rozhodně podařilo. Společnost AKO mohla tato přání splnit především díky jednoduché konstrukci hadicových ventilů, které se skládají z pouhých třech částí a snadné a rychlé údržbě a čištění, které je možné provádět přímo na místě použití.

Aby mohly zůstat ventily uzavřené i v případě výpadku tlaku, byly do zařízení integrovány přídavné bezpečnostní spínače, které brání ventilům v otevření i v případě chybějícího přísunu stlačeného vzduchu. Bezpečnostní spínače nejsou v tomto případě vestavěny přímo v hadicovém ventilu, ale jsou umístěny a řízeny z jednoho centrálního bodu.

Provozovatel zařízení je s hadicovými ventily společnosti AKO Armaturen opravdu nadmíru spokojen. Ventily se vyznačují rychlými otevíracími a uzavíracími časy a trvalým průtokem. Dále je (ve srovnání s běžně používanými typy ventilů, jako jsou uzavírací klapky či šoupátka) u hadicových ventilů sníženo riziko jejich ucpání skutečně na minimum.

Hadicové ventily VMC80.02X.50T.50 & VMC100.02X.50T.50 řídí přepravu křemeliny při filtrování piva

Požadavky:

  • Spolehlivé řešení v oblasti ventilů, s dlouhou životností a odolnost vůči ucpávání.
  • Proces čištění přímo na místě.
  • Bezpečné řešení v případě výpadku tlaku.

Dosažené cíle:

  • Vestavěné manžety z přírodního kaučuku pro použití v potravinářském průmyslu a plášť a přípojky z nerez oceli zaručují dlouhou životnost bez nutnosti servisních zásahů. Dle provozovatele zařízení byly výpadky způsobené ucpáním zařízení zcela minimalizovány.
  • Hadicové ventily firmy AKO lze kombinovat s běžnými postupy SIP & CIP (a částečně i s RIP).
  • Do zařízení byly integrovány bezpečnostní spínače. Tyto spínače nebyly umístěny přímo na ventily, ale centrálně v jednom bodě, odkud jsou také řízeny.

Médium:
Křemelina
(filtrační látka k filtraci piva)

Procesní teplota:
Okolní teplota

Otevírací a uzavírací cykly:
dle ventilu:
v rozmezí 15x za den - 20x týdně
Zařízení je v provozu 24 hodin denně (24/7)

Provozní tlak:
podtlak, (500 mbar)

Montážní poloha:
horizontální & vertikální

Konfigurace ventilu:
Jmenovitý průměr: DN 80 & DN 100
Série: VMC
Plášť: nerez ocel 1.4408
Přípojky: Přípojení přírubou, nerez ocel 1.4404 / AISI 316L
Manžeta: Přírodní kaučuk, určeno pro potravinářský průmysl, světlý

Přídavná volba:
Vauková jednotka AKOVAC
Bezpečnostní obvod

Označení ventilu:
VMC80.02X.50F.50
VMC100.02X.50F.50

Webshop:
VMC80.02X.50F.50
VMC100.02X.50F.50

Světová jednička na trhu

39let rodinného podniku

600nových zákazníků ročně

20.000zákazníků po celém světě

Jedinečný závazek dodávky

< 0,2 %reklamací

> 99 %spokojených zákazníků

30prodejců po celém světě

Největší produktová paleta

10.000variant hadicových ventilů

2.500variant k dodání ze skladu

100.000prodaných jednotek ročně

Rozsáhlé servisní služby

80CAD formátů

32animačních videí s ukázkami montáže

16jazyková dokumentace