Informační centrum AKO

Proč se rozhodnout pro hadicové ventily AKO?

Využijte servisních výhod od světové jedničky na trhu

Hadicové ventily zde zajišťují správné dávkování tavidla při svařování pod tavidlem

Společnost AKO Armaturen dodává hadicové ventily série VMC s oděruvzdornou manžetou výrobcům disků kol z lehkých kovů v Německu, Anglii, Itálii a Francii. Hadicové ventily se používají na řízení dávkování tavidla při svařování pod tavidlem (SPT).

Tento mezinárodní výrobce disků kol používá již delší dobu hadicové ventily série VMC z nerez ocele s připojením vnitřním závitem. Ty se využívají k regulaci a přívodu tavidla, které při svařování pod tavidlem vytváří nezbytnou ochrannou atmosféru. Disky z lehkého kovu se upínají na zařízení, které kolem rovnoměrně otáčí. Pevné svařovací rameno tak může vykonávat svoji práci podél svarů a hadicový ventil zatím nanáší na disk potřebné tavidlo. Vestavěná oděruvzdorná manžeta hadicového ventilu z odolného přírodního kaučuku bez problémů zvládne 450 – 600 otevíracích a uzavíracích cyklů za den, aniž by došlo k její deformaci.


Zajišťujete v oblasti svářečích technologií podobné činnosti?
Velice rádi vám vypracujeme nezávaznou nabídku!

 

Před přechodem na hadicové ventily z nerez ocele o průměru DN 32 firmy AKO Armaturen, používal výrobce disků kol ke svařování hliníkové hadicové ventily jiné společnosti. Tyto ventily však byly z důvodu velice slabé vnitřní manžety náchylné vůči oděru a deformacím. Další problémy se vyskytovaly v oblasti hliníkového pláště, který se často v rámci svářecího toku poškozoval. Díky kvalitním manžetám a hadicovým ventilům z nerez ocele jsou tyto problémy již minulostí. Hadicové ventily společnosti AKO se maximálně osvědčily také díky své jednoduché konstrukci a snadné údržbě.

První hadicové ventily společnosti AKO se při dávkování tavidla u svařování pod tavidlem používají již více jak 18 měsíců a výrobce je opravdu rád, že nalezl spolehlivou alternativu, která se vyznačuje delší životností a nižšími celkovými náklady na vlastnictví (TCO).

Dle odhadů společnosti AKO Armaturen budou tyto manžety vestavěných hadicových ventilů fungovat bez problémů za stejných podmínek další dva roky či více, aniž by se musely měnit.

Hadicový ventil VMC32.03X.50G.50 řídí dávkování tavidla při svařování pod tavidlem

Požadavky:

  • Spolehlivá funkce i v případě mnoha otevíracích a uzavíracích cyklů za den.
  • Jednoduchá údržba ventilů vlastními silami.
  • Delší životnost ve srovnání s původními ventily konkurenční společnosti.

Dosažené cíle:

  • Byla zde použita odolná manžeta z přírodního kaučuku z oděruvzdorného elastomeru. Tato manžeta je odolná vůči deformacím a vůči používanému tavidlu.
  • Díky jednoduché konstrukci hadicových ventilů je možná rychlá a snadná údržba vlastními silami. Zde jsou k dispozici montážní videa.
  • Díky vysoce kvalitním materiálům pláště a manžety bylo možné výrazné prodloužení životnosti hadicových ventilů a výrazně bylo možné snížit TCO a doby výpadků.

Médium:
Tavidlo

Procesní teplota:
Okolní teplota

Otevírací a uzavírací cykly:
450 - 600 za den

Konfigurace ventilu:
Jmenovitý průměr: DN 32
Série: VMC
Plášť: nerez ocel 1.4408
Přípojky: Vnitřní závit, nerez ocel 1.4404 / AISI 316L
Manžeta: Přírodní kaučuk, otěruvzdorný

Označení ventilu:
VMC32.03X.50G.50

Webshop:
VMC32.03X.50G.50

Světová jednička na trhu

39let rodinného podniku

600nových zákazníků ročně

20.000zákazníků po celém světě

Jedinečný závazek dodávky

< 0,2 %reklamací

> 99 %spokojených zákazníků

30prodejců po celém světě

Největší produktová paleta

10.000variant hadicových ventilů

2.500variant k dodání ze skladu

100.000prodaných jednotek ročně

Rozsáhlé servisní služby

80CAD formátů

32animačních videí s ukázkami montáže

16jazyková dokumentace